листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за распоред на акумулирана добивка на Собранието на акционери на Тетекс АД од 27.11.2017


Odluka za raspredelba na dobivka.pdf

Објавено на: 27.11.2017 13:37:24
Документ БР.: DOC_12283-158/2017
Урнек: Други одлуки од собрание