листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одборот на директори на ОКТА АД - Скопје на својот 162-ри редовен состанок одржан на 13.12.2017 година, на местото на  Г-дин Георгиос Камбаделис и Г-дин Емманоуил Бардис, кои поднесоа оставка, назначи два нови членови на Одборот на директори и тоа:
1. Г-дин Даниил Антонопоулос  и
2. Г-дин Георгиос Верверис.

Објавено на: 13.12.2017 15:51:25
Документ БР.: DOC_12285-74/2017
Урнек: Измени во органи на управување