листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

На седницата на собранието на акционери одржано на ден 27.12.2017 година, донесени се следните одлуки.


Odluka za izbor na clen na OD.pdf
Odluka za revizor.pdf

Објавено на: 27.12.2017 13:17:20
Документ БР.: DOC_12283-164/2017
Урнек: Други одлуки од собрание