листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за измени на Статутот на Друштвото донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на 10.01.2018 година како и пречистен интегрален текст од Статутот на Друштвото. 


MKT Sobranie Odluka_Izmeni na Statutot na MKT.pdf
MKT Statut_precisten tekst_10.01.2018.pdf

Објавено на: 10.01.2018 14:37:46
Документ БР.: DOC_12283-1/2018
Урнек: Други одлуки од собрание