листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за измени на Статутот на Друштвото донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на 28.06.2018 година како и пречистен интегрален текст од Статутот на Друштвото. 


MKT Sobranie Odluka_Izmeni na Statutot na MKT.pdf
MKT Statut_precisten integralen tekst_1 juli 2018.pdf

Објавено на: 28.06.2018 14:21:49
Документ БР.: DOC_12283-110/2018
Урнек: Други одлуки од собрание