листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одборот на директори на Македонски Телеком, на денешниот состанок одржан на 28 јуни 2018 година, го избра г-дин Никола Љушев, државјанин на Република Македонија, за Извршен член на Одборот на директори во функција на Главен извршен директор на Друштвото, со мандат почнувајќи од 1 јули 2018 година заклучно со 30 јуни 2022 година.

Објавено на: 28.06.2018 14:21:44
Документ БР.: DOC_12285-38/2018
Урнек: Измени во органи на управување