листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Комерцијална банка АД Скопје известува дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје се стекна со дополнителни акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје и во моментот (заклучно со 02.07.2018 година) заедно со поврзаните лица поседува вкупно 184.214 обични акции, односно има учество од 8,08% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје.

Објавено на: 03.07.2018 09:50:00
Документ БР.: DOC_10191-327/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации