листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Vo Pelisterka AD Skopje na den 03.07.2018 g. vo 10 casot se odrza Godisno redovno Sobranie na akcioneri 


Odluka Sobranie ZS.pdf
Odluka Sobranie 2.pdf
Odluka Sobranie OD.pdf
Odluka Sobranie 4.pdf
Odluka Sobranie 5.pdf
Odluka Sobranie 6.pdf

Објавено на: 03.07.2018 13:40:13
Документ БР.: DOC_12283-120/2018
Урнек: Други одлуки од собрание