листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Sobranie na akcioneri na Pelisterka AD Skopje na 03.07.2018 g.donese odluka za raspredelba na dobivkata po zavrsna smetka za 2017


Odluka Sobranie 2.pdf

Објавено на: 03.07.2018 13:42:31
Документ БР.: DOC_12287-40/2018
Урнек: Распределба на добивка