листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известување


Карбо Нова АД Крива Паланка ве известува дека е направен не-трговски трансфер на акции од Родна Бошковска на име Марија Марковска со 48,12% од акциите издадени од Карбо Нова АД Крива Паланка.

Објавено на: 08.08.2018 13:10:01
Документ БР.: DOC_10191-359/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации