листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери на НЛБ Банка АД Скопје одржано на 06.09.2018 година


1. Одлука за избор на Претседавач на Собрание.pdf
2. Одлука за избор на записничар и броjач на гласови.pdf
3. Одлука за измени и дополнувања на Статутот.pdf
4. Одлука за усвојување на Политика за наградување за вработените со посебна природа во работењето.pdf

Објавено на: 06.09.2018 14:10:00
Документ БР.: DOC_12283-130/2018
Урнек: Други одлуки од собрание