листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје објавува нова предлог - одлука за престојното собрание на акционери:


Точка 7. Укинување на првенствено право и конверзија на приоритетни акци.pdf

Објавено на: 30.11.2018 09:58:04
Документ БР.: DOC_13285-116/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери