листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери на НЛБ Банка АД Скопје одржано на 03.12.2018 година:


1. Избор на Претседавач.pdf
2. Избор на Записничар и бројач на гласови.pdf
3. Одлука за измени и дополнување на Статутот на НЛБ Банка АД Скопје.pdf
4. Информација за оставка од член на Надзорен одбор.pdf
5. Одлука за именување на член на Надзорен одбор.pdf

Објавено на: 03.12.2018 14:10:00
Документ БР.: DOC_12283-140/2018
Урнек: Други одлуки од собрание