листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценово чувствителна информација:

Пристигната е намера за превземање на друштвото АД Нова Стоковна Куќа -Струмица. Во согласност со правилата, истата ја објавуваме.


NALOG ZA PREZEMANJE - DO SITE AKCIONERI - 25-12-2018.jpg

Објавено на: 25.12.2018 14:15:36
Документ БР.: DOC_10191-544/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации