листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Макпромет АД Штип, објавува Одлуки од Собрание на акционери одржано на ден 09.01.2019 година , за измени на членови на Одбор на директори


Odluka za prestanok na funkcija na clenovi na odbor na direktori.pdf
Odluka za izbor na clenovi na Odbor na dirtori.pdf

Објавено на: 09.01.2019 14:10:00
Документ БР.: DOC_12285-2/2019
Урнек: Измени во органи на управување