листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Комерцијална банка АД Скопје известува дека г-н Хари Костов, Главен извршен директор и Претседател на Управниот одбор, се стекна со 1.700 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

 

Објавено на: 31.01.2019 15:15:01
Документ БР.: DOC_10191-12/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации