листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - ПРИЛЕП ги објавува Финансиските извештаи за работењето во период од 01.01. до 31.12.2018 год.


2018 Finan izvestai period 01-12m 2018 Mak berza popoln dostav seinet.xlsx

Објавено на: 14.03.2019 14:10:01
Документ БР.: DOC_26445-69/2019
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.