листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Oдлуки усвоени на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје на 3.7.2019 година:


Одлука за издавање на долгорочни должнички хартии од вредност-корпоративна обврзница.pdf
Одлука за именување член на Надзорен одбор.pdf

Објавено на: 03.07.2019 14:31:08
Документ БР.: DOC_12283-114/2019
Урнек: Други одлуки од собрание