листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Pelisterka AD Skopje objavuva Javen povik za Sobranie na akcioneri za den 06.09.2019 god.


Povik -Sobranie za 06 09 2019.doc
Предлог Одлука 1 Собрание 06.09.2019 ТИМ Ком. б. заинтересирани страни.doc

Објавено на: 07.08.2019 14:46:47
Документ БР.: DOC_10109-126/2019
Урнек: Јавен повик за собрание