листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува образложение кон неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/19 - 30/06/19:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01 - 30.06.19.pdf

Објавено на: 02.09.2019 16:48:41
Документ БР.: DOC_10191-511/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации