листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Собранието на акционери на ДПТ ПЕЛИСТЕРКА АД Скопје закажано за ден 06.09.2019 година во 11.00 часот не се одржа поради немање на кворум.


Известување за Берза.pdf

Објавено на: 06.09.2019 14:10:18
Документ БР.: DOC_10191-512/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации