листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Извештај на НО за работа на Друштвото во 2018 година,

известување од анализа на Статутот од Комисија за хартии од вредност,

Предлог-Одлуки


5. Izvestaj od Ndzoren odbor od 19.07.2019.pdf
7. Izvestuvanje od analiza na Statut od Komisija za hartii od vrednost.pdf
8. Predlog odluki za sobranie 10102019.doc

Објавено на: 10.09.2019 14:10:03
Документ БР.: DOC_13285-186/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери