листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

 МАКОТЕКС - Објава за акционерско собрание (30.10.2019)

 

 


Објава за Акционерско собрание 30.10.2019 - МАКОТЕКС АД Скопје.pdf

Објавено на: 25.09.2019 14:52:19
Документ БР.: DOC_10109-136/2019
Урнек: Јавен повик за собрание