листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Друштвото АрцелорМиттал Скопје (ЦРМ) АД Скопје објавува Јавен повик за свикување седница на Собрание на акционери која ќе се одржи на ден 25.12.2019 година, со почеток во 09:30 часот, во седиштето на Друштвото.


JAVEN POVIK CRM - 25.12.2019 - 9 30.doc

Објавено на: 22.11.2019 14:33:51
Документ БР.: DOC_10109-161/2019
Урнек: Јавен повик за собрание