листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

 

Предлог - одлуки за Акционерско собрание на АрцелорМиттал Скопје (ЦРМ) АД Скопје

 


2. PREDLOG ODLUKA ZA IZMENUVANJE NA NAZIV NA DRUSTVOTO.doc
3. PREDLOG ODLUKA ZA IZMENUVANJE NA STATUT.doc
4. ODLUKA ZA IMENUVANJE NA NOV CLEN NA ODBOR NA DIREKTORI.doc

Објавено на: 25.11.2019 15:42:25
Документ БР.: DOC_13285-218/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери