листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за стекнување на сопствени акции - откуп

Одлука за одобрување на зделка со заинтересирани страни


Odluka za odobruvanje 02.12.2019.pdf
Odluka za otkup 02.12.2019.pdf

Објавено на: 02.12.2019 15:38:43
Документ БР.: DOC_12283-152/2019
Урнек: Други одлуки од собрание