листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје ја известува јавноста дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт - Импорт Скопје се стекна со 2.583 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје. Правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје заедно со поврзаните лица поседува вкупно 260.466 обични акции, односно има учество од 11,43% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје.

 

Објавено на: 26.12.2019 14:11:26
Документ БР.: DOC_10191-652/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации