листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

На 53-та седница на Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, одржана на 30.01.2020 година, донесенa е следнaтa одлука:

1.Донесување на Одлука за избор на неизвршен член на Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје.


Odluka za izbor na clen na Odbor na direktori.pdf

Објавено на: 30.01.2020 14:13:15
Документ БР.: DOC_12283-2/2020
Урнек: Други одлуки од собрание