листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

„На 30.01.2020 година г-динот Димитриос Христопулос поднесе оставка од позицијата член на Надзорен одбор на Стопанска банка АД – Скопје.“

 

 

Објавено на: 31.01.2020 09:58:46
Документ БР.: DOC_12285-3/2020
Урнек: Измени во органи на управување