листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати за периодот 1.1. - 31.12.2019 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за период 01 01-31 12 2019 гoд.pdf

Објавено на: 12.02.2020 14:15:20
Документ БР.: DOC_10191-28/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации