листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Тетекс АД ги известува акционерите дека од 04.09 2020 започнува со исплата на дивидендата по одлуката на Собрание на акционери од 04.08.2020.

Акционерите кои немаат доставено ТРС сметка истата да ја достават на e-mail zarko@teteks.com.mk или во Тетекс, ул Браќа Миладинови 1, Тетово.

Објавено на: 04.09.2020 08:28:04
Документ БР.: DOC_10191-592/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации