листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлуки за Собранието на акционери закажано за 07 10 2020


1 Predlog odluka za prenos vo akumulirana dobivka.pdf
2 Predlog odluka za raspredelba na akumulirana dobivka.pdf
3 predlog odluka za dividenda i dividenden kalendar.pdf

Објавено на: 04.09.2020 14:05:25
Документ БР.: DOC_13285-168/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери