листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Соопштение до акционерите на Македонски Телеком АД – Скопје со право на дивиденда за 2019 година.


Soopstenie za akcioneri_sep 2020_ MK.pdf

Објавено на: 10.09.2020 15:13:14
Документ БР.: DOC_10191-594/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации