листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за распределување на акумулирани добивки Собрание на Акционери на Друштвото на 16.10.2020


Одлука - распределување на акумулирани добивки.pdf

Објавено на: 16.10.2020 15:45:20
Документ БР.: DOC_12287-41/2020
Урнек: Распределба на добивка