листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Информација 

По извршената успешна понуда за преземање на фабрика КАРПОШ АД Скопје од страна на ГИМ АД Скопје известуваме дека по извршеното превзмеање ГИМ АД Скопје поседува 229.893 акции од вкупно 299.112 акции што претставува 76.86 % од вкупниот број на акции 

Објавено на: 20.11.2020 15:25:59
Документ БР.: DOC_10191-711/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации