листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Одборот на директори на Мермерен Комбинат АД Прилеп согласно член 32, став 3 од Правилата за котација на Македонска берза за хартии од вредност, ја донесе следната одлука


одлука за назначување лице за контакт со инвеститори 29.12.2020.pdf

Објавено на: 15.02.2021 14:10:55
Документ БР.: DOC_10191-126/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации