листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

         Современ дом АД Прилеп известува дека денес во дневниот весник Слободен печат и на веб страната на Македонска берза АД Скопје е објавена јавната понуда за преземање на целното друштво СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје од страна на Современ дом АД Прилеп и ЗСФ-КОМ ДООЕЛ Скопје.  

Објавено на: 19.02.2021 14:13:04
Документ БР.: DOC_10191-135/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации