листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Одлуката за избор на член на Надзорен одбор бр. 02-2039/1 од 22.04.2021 донесена на седницата на Собрание на акционери на ден 22.04.2021 година, извршена е промена во Централен Регистар на Република Северна Македонија на ден 13.07.2021 година.

Објавено на: 14.07.2021 14:13:05
Документ БР.: DOC_10191-496/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации