листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ПИ КРИСТАЛ 1923 АД Велес склучи договор со Халк банка АД Скопје, за одобрување на рамковен револвинг кредит - лимит  врз основа на заложно право на недвижен имот во  износ од 2.000.000 евра во денарска противвредност, за време од 15 години односно до 19.04.2036 година,


Odluka zadolzuvanje i zalozuvanje.pdf

Објавено на: 21.07.2021 14:10:01
Документ БР.: DOC_10191-506/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации