листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

НЛБ Банка АД Скопје информира за склучен Договор за кредит со Европска Банка за Обнова и Развој, во рамки на:

- Програма за поддршка на конкурентност на мали и средни претпријатија (SME Competitiveness Support Program)  на износ до 5 милиони Евра.

 

Објавено на: 30.12.2021 15:46:30
Документ БР.: DOC_10191-762/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации