листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Дополнување на точка од дневен ред за собранието на акционери на  Аутомакедонија АД Скопје


Дополнување на дневен ред ЈАВЕН ПОВИК.pdf

Објавено на: 09.05.2022 14:48:35
Документ БР.: DOC_10109-81/2022
Урнек: Јавен повик за собрание