листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука од Собрание на акционери одржано на 11.05.2022 годнина


Одлука за исплата на дивиденда и утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 11.05.2022 14:52:38
Документ БР.: DOC_10187-5/2022
Урнек: Дивиденден Календар