листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Дополнување на дневен ред со вклучување на нова точка и ревидиран дневен ред.

Предлог одлука за задолжување на Друштвото.


Дополнување на дневен ред со вклучување на нова точка и ревидиран дневен ред.docx
Предлог Одлука за задолжување на Друштвото.doc

Објавено на: 13.05.2022 09:44:41
Документ БР.: DOC_13285-133/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери