листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната нова емисија:

УНИБанка АД Скопје известува дека заврши втората емисија на перпетуални обврзници. Од понудените 2.500 перпетуални обврзници, продадени се 2.500 перпетуални обврзници во вкупен износ од 2.500.000 ЕУР, со што продажбата е реализирана со процент на реализација од 100%.

 

Објавено на: 26.08.2022 14:10:26
Документ БР.: DOC_10191-570/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации