листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известуваме дека Стојков Дарко, акционер во АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје, се стекна со 802 обични акции издадени од АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје.

Објавено на: 12.09.2022 14:10:02
Документ БР.: DOC_10191-579/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации