листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно правилата за котација, Уготур АД Скопје известува,

На Конститутивната седница на Одборот на директори на Уготур АД Скопје за извршен директор е избрана Маја Велкова, а за претседател Марина Симоноски.

 

Од новоизбраните членови на Одборот на директори Маја Велкова има 17 обични  акции во Друштвото. 

 

УГОТУР АД СКОПЈЕ

 

Објавено на: 18.05.2023 14:08:19
Документ БР.: DOC_12285-27/2023
Урнек: Измени во органи на управување