Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Дополнување на Јавен повик за учество на седница на Годишно Собрание на Друштвото

Вабтек МЗТ АД, Скопје

 


Јавен повик за огласување за собрание 2023 година дополнение.pdf

Објавено на: 23.05.2023 14:10:10
Документ БР.: DOC_10109-95/2023
Урнек: Јавен повик за собрание