листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Врз основа на член 33 од Правилата за котација на Македонската берза на хартии од вредност, ТТК Банка АД Скопје известува дека со Решение на Гувернерот на Народната банка на Република Северна Македонија од 31.8.2023 година е издадена претходна согласност за именување на Евгенија Трпкоска за член на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје, во согласност со Одлуката за именување член на Надзорниот одбор донесена од страна на Собранието на акционери на Банката.

Објавено на: 31.08.2023 14:25:37
Документ БР.: DOC_12285-59/2023
Урнек: Измени во органи на управување