листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Известување за откупени акции

Рудници Бањани Ад Скопје, согласно Одлуката за стекнување сопствени акции  0201-210/9 донесена на Годишното собрание на акционери на ден 08.05.2023 година  изврши откуп на 225 сопствени обични акции преку Македонска берза на ден 05.09.2023 година со што вкупно поседува 5732 обични сопствени акции или 8,75% од вкупните акции.

Објавено на: 07.09.2023 09:45:45
Документ БР.: DOC_12291-27/2023
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции