листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

На Вонредна седница на Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје кое се одржа на 15.09.2023 година, донесени се следните одлули:

1. Одлука за именување и дополнување на Статутот на УНИБанка АД Скопје и

2. Одлука за издавање на капитален инструмент по пат на приватна понуда.


Одлука за именување и дополнување на Статутот на УНИБанка АД Скопје.pdf
Одлука за издавање на капитален инструмент по пат на приватна понуда.pdf

Објавено на: 15.09.2023 14:06:58
Документ БР.: DOC_12283-128/2023
Урнек: Други одлуки од собрание